Ako sa niektorí nevedia vysporiadať so svojou závisťou...

Autor: Alena Šlezingerová | 7.8.2012 o 20:04 | (upravené 1.9.2012 o 8:49) Karma článku: 4,31 | Prečítané:  794x

....alebo ak ja nie, tak nikto. No čo už, že ľudia sú rôzny, sa asi už presvedčil každý. Ale závidieť deťom letné aktivity, tak to sa predsa nerobí.

Alebo žeby to nezávideli deťom? No možno skôr tým, ktorí dajú zo svojho času a energie bez nároku na odmenu. Ako sa vraví, chudákovi aj kyslík na prídel. Ale, že sťažovať sa, že sa deti zabavia, zašportujú si a budujú priateľstvo, tak to nevidím s budúcnosťou ružovo.

No áno, smiali sa pri tom, asi sa im to páčilo. A to sa predsa nerobí. Keď to neorganizujem ja, tak nikto. Vykríkli, keď šli skúškou odvahy - asi 5x a trvalo to 10 - 15 minút. Strašné, to by aj mne pokazilo celú noc. Ale len keby mám chrbtovú kosť trošku z uhlu. Potom naozaj nájdem aj na vode chybu, že je málo mokrá.

Nejak si tak stále znovu uvedomujem, že nezávidíme ani tak to čo nemáme, ako skôr to čo majú iní. A to o to  nemusíme mať vôbec záujem. Len nech nič nemá nikto okrem mňa, ani zážitky, ani priateľov a už vonkoncom nie nápady. A nedaj bože mať kombináciu tohto všetkého. To sa už začína rovnať smrtelnému hriechu.

Toto všetko píšem pod vplyvom emócii ovplyvnenými ľudskou blbosťou, ale to nič. Aj tak prevládajú skôr pozitívne reakcie. Našťastie ešte stále platí, že nie niekoľko ľudí je určujúca vzorka národa. A nech si závidia aj nos medzi očami.

My vieme, že sme urobili všetko pre to, aby sa nás čo najviac zabavilo, bez úkoru na zábave iných. Nikoho sme neobmedzovali. A bolo nám fajn, aj bez niektorých ľudí, ktorým ani osobné pozvanie nie je dosť dobré, radšej útočia do chrbta.

Verím, že si to zopakujeme a to nie len raz. Lebo odkedy je svet svetom, kreativita a dobrá vôľa dokazujú divy. Aj keď je ľudská blbosť silným súperom.

Nech žije zdravý rozum!

Hor sa na letné aktivity! A nie len na letné :)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ Vladimír Soták, ktorý obhajoval Plavčana, sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.

Archívny rozhovor

Dejepisár: Aké poučenie plynie z 21. augusta? Žiadne

Je nám jedno, čo bolo v roku 1968, tvrdí Urban.


Už ste čítali?